Milovať sa?! A nie si HIV - pozitív?!

Autor: Miloš Domorák | 5.6.2014 o 11:56 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  121x

 

     Viete si predstaviť, že sa s niekým zoznámite, máte o seba záujem a predtým, ako spolu intímne splyniete, sa opýtate partnera takúto otázku? Viete si predstaviť, že svojmu nastávajúcemu partnerovi poviete: " Drahá (Drahý), poďme si urobiť test na HIV, kým začneme spolu sexuálne žiť!"V dnešnej dobe sa ženy vedia úspešne chrániť pred tehotenstvom, avšak ochrana pred nakazením sa nevyliečiteľnou chorobou je veľmi podceňovaná. Keď začnem túto tému, mnohí sa ma spýtajú, prečo som taký pesimista a mám zmeniť myšlienky, lebo o tomto sa baviť nechcú. Strasie ich. Nie som pesimista, som realista. HIV - pozitívnych ľudí na Slovensku pribúda, počet nakazených sa začína nepríjemne zrýchlovať.

Ak si predstavíme, že na Slovensku máme v súčasnosti zaznamenaných vyše 400 obyvateľov nakazených týmto vírusom, neoficiálne čísla môžu byť až desaťnásobne horšie. Keď sa teraz zahrám na pesimistu, po Slovensku chodí približne 4000 ľudí HIV - pozitív a oveľa väčší počet z nich ani len netuší, že sú nakazení.     Preto ani nevedia, že sa majú okamžite začať liečiť a správať sexuálne zodpovedne voči svojmu okoliu.  Ak sa táto téma nedostane výrazne do médií, do škôl, nebude sa rozoberať prevencia priamo v rodinách, čaká nás o pár rokov nepríjemná epidémia. Zatvárať si pred týmto problémom oči, nás bude v blízkej budúcnosti bolieť. Môže sa stať, že sa zaradíš do zoznamu práve ty, alebo niekto z rodiny, niekto z tvojich kamarátov. Skúste túto tému otvoriť vo vašom okolí už dnes, možno tým zachránite niekomu život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?